Cibule ze sazečky

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Cibule ze sazečky

Příspěvek pro J.R. za Tue Apr 19, 2016 8:42 am

Pestuje někdo cibuli ze sazecky ?

Pokud ano, jak ji pripadne prihnojujte před/po vysadbe (napr. siran amonny pro zlepseni chuti) ?
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1456

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Cibule ze sazečky

Příspěvek pro padr za Tue Apr 19, 2016 12:27 pm

Pěstuji už jenom ze semen - déle vydrží uskladněná a nemám problémy s květilkou. Cibuli nehnojím, ale o tom síranu už jsem také přemýšlel - jestli má vliv na štiplavost a ostrost cibule.
padr

Poèet pøíspìvkù : 460

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Tue Apr 19, 2016 12:49 pm

V jake jste poloze (nadmorske vysce) ? A kdy sazite semena ?

S květilkou ci uskladnenim velke problémy nemam, ale ze semen by mi asi mnoho nevyrostla.
J.R.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Tue Apr 19, 2016 3:16 pm

Slavkov u Brna - cca 225 mnm a cibule už leze ze země. Rád seju několik odrůd, dá se pak vybírat i podle chuti a barvy. Když jsem koupil pytlík sazečky, měl jsem jeden druh. Takhle si naseju 3-4 odrůdy a zbytek semínek mi zůstane na další rok.
padr

Poèet pøíspìvkù : 460

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Tue Apr 19, 2016 4:02 pm

Tak to mate zcela jiné podmínky. U nas se prodava sazecka na vahu, kolik kdo chce, obvykle mivaji 2 odrudy - Všetanu
a Štutgartskou (alespoň to tak tvrdi, tvarove to odpovida).
J.R.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro miroslav za Tue Apr 19, 2016 7:13 pm

ja davam jak ze sazečky tak ze semen, obé ma sve klady a zapory, kvetilku mam tak max na 20 rostlinach - z 10kg sazecky, coz je nic..., vyhoda sazecky je urcite ranost a skladovatelnost je take dobrá, bezne behem zimy berem do kuchyne, síran neresim - treba Štutgarska je silne paliva, takze pokud vam jde o ostrost, je tato odruda ok...

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 520

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Wed Apr 20, 2016 8:09 am

Mne Štutgartska az zas tak paliva neprijde. Siran amonny jsem daval před 2 roky, chut se zdala lepsi nez před 3 roky
(vychazel jsem z informaci na internetu, ktere jsou ovšem často poněkud pochybne). Loni jsem dal trochu hnojiva
YaraMila Complex (bezchloridové hnojivo, sira 8 %), dam letos zase, mozna trochu vice.
J.R.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro miroslav za Wed Apr 20, 2016 5:33 pm

mozna zalezi na pude, znami meli treba cesnek dukat a ja tez a sami se divili, ze ten nas je vyrazne palcivejsi...

miroslav

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro miroslav za Tue Jul 26, 2016 9:28 pm

zítra mě čeká sklizen cibule ze sazečky, i kdyz jsem asi tyden mohl zacit se sklizni, jaké odrůdy pestujete a jak jste s nimi spokojeni?-hl.me zajímá bílá cibule, díky za info

miroslav

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Wed Jul 27, 2016 8:37 am

Také se chystam na sklizen cibule ze sazecky, vypada pekne a chci co nejdříve po ni vyset předplodinu Pratex, aby do konce zari
pekne vyrostla, v rijnu je uz u nas chladno.

Mam jen Všetanu a Štutgartskou, bila se u nas neprodava, zatím jsem ji neshanel.

Jake ma mit bila cibule vyhody oproti bezne cibuli, je méně palciva do salatu nebo je to jen okrasa ?
J.R.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro miroslav za Wed Jul 27, 2016 5:30 pm

mam tez Štutgartku, je velmi vynosna a spolehliva a pak červeneho Csardáše, já cibuli moc nemusím a tak preferuji natovou cibulku nebo bilou cibuli, která není palčivá, pak jeste mam rad Blanco Duro a Globo, nicmene ze semen mam letos velky sortiment cibulí, vč.novošlechtění - ale to mám hl.pro rodiče a pak chci udelat test na skadovatelnost behem zimy, bohuzel bile nejsou tak dobre na uskladneni, nicmene jsem zvedav jak to dopadne

miroslav

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Wed Jul 27, 2016 7:50 pm

Cervena cibule se u nas moc neprodava ani se ji moc nedari, asi chce lepsi klimaticke podmínky. Jak Vam roste cervena cibule
ve srovnani s beznou cibuli ?

Bila cibule mne nelaka, cervena by se mi libila.
J.R.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro miroslav za Wed Jul 27, 2016 8:50 pm

červená je krásná do jídel, ale pro me už je palcivejsi, co se tyce ranosti tak nejranejsi je bila, po 5-7 dnech Štutgartka a dalsi 3 dny ta červená, je robustní, nevidím zadny vetsi problem ji pestovat, pravdepodobne snese i tvrdsi sussi podminky-ma dost duznate koreny ve vetsi hloubce, jakmile se k ni dostanu ve sklizni, hodim sem foto

miroslav

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Thu Jul 28, 2016 9:42 am

Zkousel jsem ze sazecky odrudu KARMEN od Sema, výsledky nic moc.

Cibule Csardas - zrejme nejaka cizokrajna odruda, která se bezne neprodava ?
Jak hnojite cibuli ?
Na strankach Semo.cz jsou doporucene relativne vysoke hodnoty N-P-K (100-100-200 g/10m2).
J.R.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro miroslav za Thu Jul 28, 2016 6:59 pm

já tu červenou mam z Moravoseedu..., hnojení bylo na podzim lehce hnojem - ale zem byla dost neurodna a tak i org.hnojeni co se na cibuli nedoporučuje, tak to cibule dává v pohodě, jinak na jaře pred sazenim byl dodán dolomit.vápenec

miroslav

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Thu Jul 28, 2016 8:41 pm

V hnoji by nejaky ten draslik (K) mel byt. Organickou hmotu davam jen před výsadbou brambor nebo jahod, pro prihnojovani
pouzivam jen mineralni (synteticka) hnojiva, zadna organicka k prihnojeni nemam.

Drive jsem cibuli nehnojil, výsledky byly promenlive. Pak jsem zkousel siran amonny, coz se prilis neosvědčilo. Letos jsem
se docetl (na internetu - bez zaruky), ze cibule nechce moc dusiku, ale fosfor a draslik. Tak jsem trochu prihnojoval rozpustenym
hnojivem YaraMila Complex a cibule je nejlepší za poslední cca 3 roky. Pristi rok zkusim i nejaky ten Kristalon, abych dodal vice
drasliku.
J.R.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro miroslav za Thu Jul 28, 2016 9:00 pm

pokud ma prilis mnoho zivin, muze se to projevit na ukor skladovatelnosti, pokud nemate v planu mit cibuli na zimu, muze se urcite hnojit vice a cibule budou velke, i kdyz s tou mozností horsi skladovatelnosti

miroslav

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Thu Jul 28, 2016 9:12 pm

Cibuli skladujeme, pokud ovšem je co skladovat. Male cibule nam letos vydrzely az do jara.

V pribalovem letaku hnojiva YaraMila Complex (obsah N-P-K je 12-11-18) se pro cibuli doporucuje 1000 gramu na 10 m2,
coz v cistych zivinach cca odpovida doporuceni firmy Semo.cz, tj.  N-P-K (100-100-200 g/10m2). Ja jsem dal postupne
v zálivce asi 250 gramu hnojiva na 10 m2, cili 1/4 doporucene davky.
J.R.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro miroslav za Fri Jul 29, 2016 6:42 pm

dnes dosklizeno, prikladam foto vsech tri odrud

miroslav

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Sat Jul 30, 2016 1:16 pm

Cibuli jsem nikdy nepěstovala kvůli nedostatku místa, dá se koupit za pár korun v krámě. Letos mi přibylo pár m2 v místech, kde je spousta zajíců a dalších potenciálních konzumentů úrody. Tak jsem tam zasadila česnek a cibuli červenou a bílou. Lístečky se jmény odrůd mi někdo vyhodil, ale to nevadí. Sklidila jsem parádní cibule, bílá je o fous menší. Příští rok vysadím mnohem víc, červenou cibuli miluju.Ničím jsem nehnojila.
Catka

Poèet pøíspìvkù : 602

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Sat Jul 30, 2016 8:32 pm

Sklidil jsem cibuli a dal jsem ji proschnout do stodoly. Cela stodola zacla krasne vonět, kupovana cibule tu vuni ani chut moc nemá,
to je stejne jako skoro se vsim. Hnojivo YMC se pro cibuli velmi osvědčilo.
J.R.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro miroslav za Sat Jul 30, 2016 9:18 pm

obzvlast Štutgartka je dosti silna, co? Very Happy

miroslav

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Sun Jul 31, 2016 6:36 am

Bude trochu silnejsi a trvanlivejsi, ale pokud se necha poradne vyschnout, tak i Vsetana vydrzi dlouho. Drive jsem sklizel cca
o tyden pozdeji, ale chci včas vyset zelene hnojeni.

V jakem sponu sazite cibuli ?
J.R.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro miroslav za Sun Jul 31, 2016 8:01 am

tato je tuším 25x 7-8cm a byla pestována na plachte, z duvodu nestíhání pletí, cibule ze semen me jeste cekaji na sklizen, ale to vidím az tak na půlku srpna, hl.sem zvedav na odrudu Lilia co mam ze Semo, vypadá velmi zajimave, až černě

miroslav

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Jiřina za Sat Aug 06, 2016 2:33 pm

Cibuli pěstuji všechna léta v množství pro rodinu. Dříve jsem si zkoušela pěstovat i vlastní sazečku, šlo to, ale bylo to moc časově náročné, tak ji nyní kupuji. Cibuli mám na políčku s omezenou možností zálivky a na cibuli se nedostane buď vody nebo sil. Loni v suchém roce byla cibule drobná, nestačila nám, musela jsem kupovat, letos jsem osadila větší plochu, narostla veliká a mnoho, nevím, co s ní budu dělat. Vypěstovat přiměřené množství čehokoliv je můj problém.
Letos jsem měla cibuli ozimou, kterou pěstuji vždy pro ranou sklizeň vlastní cibule. Sklízí se o asi tři týdny dříve než jarní. Potom jsem pěstovala cibuli červenou a bílou, odrůdy neznám, Štutgarskou a Všetanu. Všetanu jsem zakoupila v OBI, Všetana mi letos hodně hnije od kořenové strany cibule, ostatní odrůdy to nedělají. Podezírám nakaženou sazečku? Kdyby to bylo v půdě, hnily by všechny odrůdy? Nevím ani o jakou chorobu cibule se jedná, nemám je nastudované. Trochu se vyznám v chorobách česneku. Nevím, zda cibule může trpět sklerociovou hnilobou či fusariovou hnilobou? Pozním plíseň cibolovou na listech, to to nemělo. S cibulí ze semen nemám dobré zkušenosti, obvykle mi špatně vzchází. Chtěla by asi dříve vysít, což nemohu, vysévám a vysazuji až je pozemek obdělám traktorem, což bývá koncem dubna před výsadbou brambor. J.
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 609

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Povolení tohoto fóra: