Běžný zahradní substrát

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

Re: Běžný zahradní substrát

Příspěvek pro J.R. za Fri Mar 10, 2017 5:04 pm

Zdravim, Gramoflor byl mel byt naprosto OK, pouzival jsem ho minule 2 sezony a je to profi substrat z Nemecka.
Tam by si do toho nedovolili dat nejakej sajrajt, jako davaji u nas do amatérských substratu.

Slozeni by se mělo dat dohledat na nemeckych strankach firmy Gramoflor.
Ani nevim, zda se nejaky tuzemsky vyrobce dodava profi substart, asi ne, to je všechno castecne rašelina
a pak "kompost" pochybneho puvodu.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1545

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Fri Mar 10, 2017 6:20 pm

MrBig46 napsal:Je vlastně otázkou, kde ty firmy to množství kompostu a zeminy berou
                 Vladimír

Vladimíre, sváží se do nich veškerý "zelený" bordel z měst a obcí, vyvážejí se tam kontejnery na "biomasu" apod.. Když si vzpomenu, tak nafotím jak vypadá taková místní "kompostárna", za dotace postavená. Je to vlastně betonová deska, ohraničená betonovými stěnami, do níž se naváží ten bordel. Pak je tam jeden hodně starý nakladač, který ten humus přehazuje z jedné strany na druhou. Před pár lety jsem zde "kompost" kupoval, byla myslím fůra za pětikilo, ale již nikdy více ..... Evil or Very Mad
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1918

Zobrazit informace o autorovi http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Sat Mar 11, 2017 6:24 am

Také jsem si svého času vzala fůrku komunálního kompostu. Byl černý jako uhel a starosta mě ujistil, že rozbory prokázaly vysokou kvalitu. Potřebovala jsem spoustu zeminy do svých paletových boxů, tak jsem do každého nasypala cca 10cm onoho pokladu a na něj pak už jen sypala trávu od sekačky. Ukázalo se, že kompost byl naprosto dokonalé řešení a to tím, že obsahoval obrovské množství žížal, které mi tu trávu zpracovaly na nádherný sypký voňavý humus, který bych si klidně dala k obědu. Rajčata tam rostla jako blázen a rovněž papriky byly parádní. Náklady nula- kompost gratis a tráva také. Vzhledem k tomu, že letos mám v plánu pořídit několik dalších boxů, uvažuji o stejném postupu. Pokud kvalitu odpadu přežijí žížaly, tak moje rostlinstvo snad také. Mnohem více mě "dožrala" ta Forestina.
Catka

Poèet pøíspìvkù : 652

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Sat Mar 11, 2017 7:13 am

Pominu-li množství igelitových kousků v kompostu z kompostárny, který byl rovněž černý jako uhel, tak obsahoval spousty "nestrávených" dřevnatých částí nebo např. i pecek odněkud z palírny. Na druhou stranu je fakt, že jsem ho nedával do květináčů, ale jen dospod záhonů a nechal ho ještě zkompostovat na zahradě. Hlavní problém byl kompost pytlovaný, ten mi někdy v r. 2012 zadělal na velké problémy u rajčat i paprik.
Trávníky se v obcích běžně ošetřují selektivními herbicidy, následně se sečou a i tato tráva jde do kompostáren, a tím pádem jsme doma.
Bavil jsem se minulý týden se svým "dodavatelem" slámy na téma chemického ošetření obilovin. Nějaké postřiky ze začátku sezony provádí, ale aby stříkal obilí rondapem kvůli uschnutí před sklizní, tak takové hovado opravdu není. A kdo tohle vymyslel a dělá, tak si nezaslouží nic jiného, než aby skapával v hrozných bolestech a za živa se rozpadal na kousky. Postavit ho před zeď, a prostřelit mu hlavu, tak to je fakt málo .....
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Zdenci za Sun Mar 12, 2017 7:53 am

U vás na jihu máte lepší podmínky. Netvrdím, že to dělají všichni, ale aspoň ti co hospodaří tady u nás desikují snad všechno. Řepku, svazenku, hrách atd. I ječmen který pak prodali do Prazdroje jako sladový dostal rondapovou sprchu.
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 585

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Sun Mar 12, 2017 10:00 am

Zdeňku, dělají to všichni velcí, bo openíze jde až na prvním místě....
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Sat Feb 17, 2018 10:53 am

Mám veliký problém, nedozrál mi kompost. Hrábla jsem do něj, že si namíchám substrát na přesazování sazenic rajčat, a ono je tam spousta listí a všeho možného, jen ne vyzrálý kompost. Došla jsem k závěru, že to je tím nechutným velkým suchem. Jsem v háji, protože kupovaným substrátům po loňském fiasku nevěřím, navíc mám obrovskou spotřebu a drahý produkt by mě zrujnoval. Jsem rozladěná.
Catka

Poèet pøíspìvkù : 652

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Jiřina za Sat Feb 17, 2018 9:32 pm

Nepomohlo by nedozrálý kompost přesít? Pokud je alespoň část rozložená. Nějakých tlejících zbytků bych se ve svém míchaném nevýsevním substrátu nebála, pořád to považuji za menší zlo, než kupovaný substrát s herbicidem.
V kupovaných substrátech našim rajčatům nevadí nejvíc chemie na bázi Roundupu, ale rezidua postřiků proti dvouděložným plevelům, které se používají do obilí a do trávníku. Rajče je na ně extremně citlivé a v kompostu vydrží i tři roky, než se rozloží. J.
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 621

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Thu Oct 11, 2018 11:16 am

Budu zahajovat výsevy rajčat už okolo 1. listopadu. Zatím nemám žádný substrát, protože Gramoflor, který jsem poslední dva roky používal zatím nemám a ani to nevypadá, že bych ho někde sehnal. Ve Čtyřlístku mají plno různých substrátů od AGRO, ale to už nikdy nechci, kvůli krachu v roce 2016. Dále mají jakési Florimo, Natural a Substral od Střeleckých Hoštic. Jaký subsztrát byste doporučili?
Vladimír
PS.: Zkusím ještě sehnat ten profesionální Gramoflor někde jinde (v Modřicích, Hornbachu, ....) Asi tomu budu muset obětovat jeden den.
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1249

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Thu Oct 11, 2018 11:48 am

A jak velke chces koupit baleni ?
U firmy Pasic v Brne by měli mit (univerzální) profi substrat Florabella … zde ...
20 litrů (46 Kc)
40 litrů (92 Kc)
70 litrů (162 Kc) litrů.
J.R.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Thu Oct 11, 2018 12:10 pm

MrBig46 napsal:Dále mají jakési Florimo, Natural a Substral od Střeleckých Hoštic.
FLORIMO®️  … asi nějaký zahraniční substrát, který se tu dříve neprodával … zde.
Natural … to bude spise Natura ...
J.R.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Thu Oct 11, 2018 12:28 pm

Florimo patří Schetelig CE, což jsou Fini, ale mají pobočku na Slovensku. Kde se co vyrábí víbůh.
padr

Poèet pøíspìvkù : 503

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Thu Oct 11, 2018 4:59 pm

Našel jsem si na internetu ten Gramoflor, takže zůstanu při něm. Mají ho u Breabce v Modřicích. Ještě se musím domluvit s dcerou, jestli by mně ho zvládli koupit až pojedou v sobotu k nám (bydlí v Modřicích).
Vladimír
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1249

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Povolení tohoto fóra: