Rajčata 2016

Strana 7 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Goto down

Re: Rajčata 2016

Příspěvek pro Catka za Sat Aug 06, 2016 6:18 pm

Ne, ještě jsem nemusela ničím stříkat a už ani nebudu. Rostliny jsou v perfektním stavu a nějakou úrodu ještě přinesou, i kdyby ta plíseň od sousedů přeskočila. Jsem ovšem ve při s manželem, který pořád mává postřikovačem a trvá na preventivním zásahu.
Catka

Poèet pøíspìvkù : 600

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Sat Aug 06, 2016 6:53 pm

Catka napsal:Myslím, že každý máme nějakou drobnou úchylku. Já jsem pedant na produkci rajčat a vážím každé sklizené rajče. Rodina už si zvykla a přestali si ťukat na čelo. Letos mám 62 rostliny rajčat a k dnešnímu dní sklizeno 37,336 kg. Když se dívám přes plot k sousedům, kterým plíseň během dovolené téměř zlikvidovala úrodu,mám lehké obavy, abych měla letos ještě co vážit.

Tak já to ani nestíhám fotit, natož vážit. Shocked Dnes jsem posklízel dvě menší přepravky rajčat na zpracování, na jídlo se drobotina sklízí průběžně. Udělal jsem na dva plechy "Вяленые помидоры", nyní pomalu konzumuji a čekám na upečení kuřecích křidýlek.
Úroda rajčat je velmi bohatá a asi začnu opět sušit, ale tentokrát hlavně na přímý konzum, začal jsem některá rajčata i likvidovat. Jedná so o odrůdu Rumba Ozarowska, po které je prdlajz, neroste to, úroda malá a ještě to praská.
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1834

Zobrazit informace o autorovi http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Sat Aug 06, 2016 7:24 pm

Catka napsal:Ne, ještě jsem nemusela ničím stříkat a už ani nebudu. Rostliny jsou v perfektním stavu a nějakou úrodu ještě přinesou, i kdyby ta plíseň od sousedů přeskočila. Jsem ovšem ve při s manželem, který pořád mává postřikovačem a trvá na preventivním zásahu.

Já postřiky udělal, ale bylo to proti těm různým septoriozám a černím. Rajčata jsou napadena stále a v různé míře, ovšem ne plísní. Skvrnitosti budou patrně problémem větším, a postřiky proti nim účinkují na plíseň tak nějak "automaticky", plody napadeny nejsou. Nyní se opět ve velkém vrací padlí, už je na okurkách, tykvích i révě, jabloně a další neplodící křoví ani už nesleduji.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Tue Aug 09, 2016 7:06 pm

V Praze na tržnici mě loni zaujala bedýnka se žlutými rajčaty, tak jsem si jedno koupila. Jíst se skoro nedalo. Přesto jsem jedno semínko vysela a mám hezkou rostlinu. Plody jsou sympatické, velikosti slepičího vejce a kupodivu to s tou chutí není taková hrůza. Docela příjemné zpestření na talíři. To jedno místo na záhoně si zaslouží.
Catka

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Sun Aug 14, 2016 9:13 am

Protože ve vlákně o cherry rajčatech mně pořád naskakují nějaké reklamy, tak odpovídám na příspěvek Mirka zde.
Mirku, podívej se na web Dobrasemena.cz a tam je popsán zdroj odkud jsou nabízená hybridní semena Tomatoberry F1. Je tam také zmiňováno Gardenberry. Tomu co tam pan Gajdoštin (bývalý obchodní náměstek SEMO) majitel Dobrá semena píše věřím, protože ho tak trochu osobně znám a působí na mne velmi solidně. Jinak slouhlasím s tím, že ani prase by se nevyznalo v těch jménech.
Vladimír
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1194

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Sun Aug 14, 2016 9:58 am

Vladimíre, PROČ má pan Gajdoštín na stránkách označení Gardenberry a ne Tomatoberry Garden F1? Já osobně nevěřím žádnému obchodníkovi už proto, že i já jsem obchodník, i když v jiném sortimentu. Embarassed

Tady jsou pro porovnání dva přebaly semen od "značkových firem" s "Berry" odrůdami. Který vypadá že má v sobě Tomatoberry Garden F1?

Samozřejmě že nikoho nechci odrazovat ke koupi, to je jen diskusní téma, ale pan Gajdoštín dle mne spojil dvě odrůdy do jedné a nepodává úplné informace. Pokud bych měl kupovat já, tak si vyberu to balení s tím logem smějícího se srdíčkového rajčátka.

PS: co se reklam týče, tak mám nainstalován Adblock Plus a mám od nich v drtivé většině pokoj.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Sun Aug 14, 2016 2:24 pm

Loni jsem pěstovala Tomatoberry ze dvou různých zdrojů. Jedna semena byla z Neoseeds a to byla katastrofa, každá rostlina byla úplně jiná a plody nehezké, srdci podobné velmi vzdáleně. Dalším zdrojem semen byla Dobrasemena.cz a to bylo jiné kafe. Krásná sladká srdíčka velmi vyrovnaných tvarů. Letos mám přesev z těchto plodů a jsem spokojená, opět parádní sladká srdce naprosto uniformní.
Catka

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Tue Aug 16, 2016 4:18 pm

Dnes jsem posílala tuto fotku na tomatoville a tak ji dám i sem "My morning harvest". Pořád ještě bez příznaků plísně. Mezi rajčaty mi vyrostla fialová brambora a tak ji používám jako indikátor výskytu plísně.Zatím je až podezřelé zdravá. Jen doufám, že fialové brambory nejsou vůči plísni odolné.
Catka

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro miroslav za Tue Aug 16, 2016 8:53 pm

co tak jsem onehdá četl, tak naopak fialové jsou dost senzitivní, aspon pokud to neni nejake nove novoslechteni poslednich let

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 520

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Tue Aug 16, 2016 10:57 pm

Předevčírem jsme sklidili dvě bedýnky rajčat na zpracování a dnes jsem objevil hnědé flíčky na plodech, což je nezvratný důkaz konce sezony. Není to o plísni, ale o horku, zimě a vodě, rajčata díky těmto šokům zestárla a je po nich. Sezona na zahradě končí v srpnu.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Uďa za Sat Aug 20, 2016 10:24 am

Před plísní:
TADY
Po plísni:
Zase TADY
Uďa

Poèet pøíspìvkù : 222

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Sat Aug 20, 2016 12:25 pm

???
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Uďa za Sat Aug 20, 2016 6:15 pm

Dnešní sklizeň:
ZDE
Mirku chcete se na něco zeptat? Surprised
Uďa

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Sat Aug 20, 2016 7:38 pm

Před plísní a po plísni, nějak tomu nerozumím.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Uďa za Sun Aug 21, 2016 10:56 am

Je tam vidět rozdíly, nebo ne? Když zatočíte kolečkem myši tak obrázek zvětšíte a uvidíte detaily. I přes plísen rajčata rostou, tak uvidím jak to dopadne.
Uďa

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Sun Aug 21, 2016 1:17 pm

Něco jsem tam viděl, ale pokud by to byla plíseň bramborová, tak rajčata bez ošetření určitě neporostou. Na jednom ze snímků (0013) to příznaky plísně má, ale plíseň nenapadá v takové fázi jen listy, to by už byly napadeny minimálně i řapíky listů. Každopádně je to zajímavé a možná se jedná první rajčata, která umí s plísní bramborovou bojovat. Shocked Toto se ablolutně vymyká všemu co jsem za ty roky na rajčatech viděl.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Uďa za Sun Aug 21, 2016 5:45 pm

Stříkal jsem to dvakrát acrobatem po týdnu když se objevila, myslím, že spolu s počasím jsem jí zpomalil.
Takto vypadají:
stonek
vršek
Ještě: rostou vám zálisky z listů? Když je neodstraním tak normálně začnou kvést.
zálisky
Uďa

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Sun Aug 21, 2016 6:00 pm

Tak to je opravdu echt plíseň, slunečné a suché počasí je prvním předpokladem aby postřiky zabraly. Co se těch zálistků týče, tak jsem se s tím již setkal.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Uďa za Tue Aug 23, 2016 5:23 pm

Moje největší, zatím. Hodně štávy,hodně hmoty, trochu nakyslé, ale to jsou všechny asi kvůli počasí.
Superstar
INFO
Uďa

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Thu Sep 08, 2016 5:14 pm

Uvedu několik čísel ze svého zahradnického sešitu. Dnes jsem sklidila největší rajče, jde o Zamorano a váží 833g. Nijak zvlášť se nesnažím vypěstovat obří rajče, ale rostlině se to podařilo. Zatím jsem z ní sklidila 10 kousků a vážily 4,6 kg, ještě 15 se jich snaží dozrát. K dnešnímu dni má moje úroda hmotnost 110,5kg ze 62 rostlin. Z toho je 25kg odrůdy San Marzano. Sušením se hmotnost zmenší zhruba na desetinu, takže bych měla mít zatím nasušeno 2.5kg. Jde samozřejmě o SM, vodnatější srdce dají méně. Několik rostlin mi sežrala plíseň, ale ostatní jsou zdravé a ještě hodlám něco sklidit. Těší mě, že jsem opět nepoužila žádný postřik a rajčátka mám BIO, což jistě ocení moje dcera.
Catka

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Uďa za Thu Sep 08, 2016 5:27 pm

Super. bounce Dokážete říct které je nejvýnosnější.
Dík.
Uďa

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Sat Sep 10, 2016 10:42 am

Produktivita rajčat u mě závisí na stanovišti. Mám tato místa 4 a jedno je tzv. VIP -záhonek chráněný ze severu budovou a celý den osluněný. Tady rajčata dají největší úrodu. Rostlina je pro mě dostatečně produktivní, pokud dá 3kg plodů, co je navíc, považuju za bonus. Letos je nejvýnosnější cherry jednoznačně Goldkrone. Mám jen jeden exemplář, ze kterého jsem dosud sklidila 3.8kg plodů a na rostlině to není skoro poznat, odhad je cca 8kg. Z bifteků vede Zamorano, odhad 10kg na jedince. Vynikající úrodu poskytuje Scatolone, ale plody jsou duté a tedy lehké. Dokonalé je Corianne, velmi dlouhé, masité a navíc krásné, dokáže taky kolem 10kg na rostlinu. Ve skleníku dokáží rajčata určitě plodit více,ale v mých podhorských podmínkách uspějí jen silní a odolní jedinci. Navíc hnojím velmi velmi střídmě, spoléhám hlavně na kvalitní kompost.
Catka

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Uďa za Sat Sep 10, 2016 12:41 pm

Dík, 10kg se mi zdá neuvěřitelný,paráda, tu Coriane vyzkouším.
Uďa

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Sun Sep 11, 2016 8:07 am

Začal jsem likvidovat rajčata na záhonech a některá i ve skleníku. Zůstávají povětšinou jen ta v nádobách. Bohužel se hodně změnila chuť a z mnohých odrůd se stalo jen "jalovisko" vyhoněné vodou. Rostliny přišly o většinu listové plochy a rychle zestárly, takže ani slunce chuti už nepomáhá. Rajčata mají všechny možné choroby, jen ne plíseň.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Uďa za Sun Sep 11, 2016 8:39 am

U mě je plíseň hlavní problém, sladkosti letos jsme si moc neužili za to množství, že nevím co s nimi.
Začínám sušit a nevím jak ochutit, protože "italskou" chuť moc nemusím, můžete mi něco doporučit?
Udírnosušárna
Uďa

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 7 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Povolení tohoto fóra: