Bazalka (širokolistá)

Goto down

Bazalka (širokolistá)

Příspěvek pro J.R. za Sat Feb 06, 2016 10:33 am

Pestujete bazalku ?

Na tomto eshopu jsem nasel jakousi novinku.

Ma někdo zkusenosti s  německým výrobcem osiv Kiepenkerl ?
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1456

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Bazalka (širokolistá)

Příspěvek pro Mirek za Sat Feb 06, 2016 1:44 pm

Řekl bych že má kvalitní osiva, ale hodně drahá, běžně jsou v prodeji v hyper-super-baumarktech a v zahradnictvích, která nepatří k nejlevnějším.
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1847

Zobrazit informace o autorovi http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Jiřina za Sun Feb 07, 2016 6:41 pm

Od fy Kiepenkerl pěstuji Philovitu a Phantazii z rajčat. Osivo je nechutně předražené, proto rostliny množím řízkováním. Loni jsem zkusila jejich Dominicu a Picilino z okurek hadovek a jsem též nadšena. Cena osiva je tak desetinásobně vyšší než nejdražší běžné odrůdy např. SEMA. J.
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 609

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Zdenci za Mon May 21, 2018 9:38 am

Bazalku pěstuji v závěsných samozavlažovacích květináčích v malém skleníku. Velice oblíbená odrůda Mánes a dále mix barev. Automatické zavlažování nesmí chybět.
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 547

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Jiřina za Wed May 23, 2018 9:57 pm

Bazalku pěstuji vysazenou po dvou rostlinách u zdi skleníku, kde nepřekáží a pravidelně sklízím, aby nepřerůstala, dvě dostala dcera v květináči, má je zasazené na okně v bytě v Německu, kde pracuje. Pěstuji širokolistou, běžnou odrůdu. J.
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 609

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Thu May 24, 2018 10:03 am

Já je strkám mezi rajčata. Je to praktické, protože když si jdu pro bazalku, tak v tom jídle bude skoro určitě i rajče a sbírám tak na jednom místě.
padr

Poèet pøíspìvkù : 460

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Sun Jun 03, 2018 6:32 pm

Bazalka bude letos jediná bylina, kterou budu pěstovat doma na balkoně. Mít bazalku na zahradě je pro mne k ničemu stejně jako to je s jinými zeleniinami. Když potřebuji do polévky dvě mrkve a jednu petržel, případně zelenou petrželku, tak si pro tu čerstvou nepojedu na zahradu, ale koupím si ji v Bille, kterou mám pět minut od domu. Něco jiného by bylo, kdybych měl zahradu za barákem.
K té bazalce: mám deset pěkných sazenic v kelímcích 200 ml. Přesadím je po dvou do velkých plastových květináčů a podělím s nimi celou rodinu.
Vladimír
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1195

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Thu Jun 14, 2018 10:03 am

Tu bazalku mám na balkóně, kam se mohu dostat jen přes pokoj syna. On má strach, že bych mu mohl nechtěně vypustit andulku, a tak mně slíbil, že tu bazalku bude zalívat, což opravdu poctivě plní. Byl jsem se na ni kouknout a zdá se mně, že roste dost do výšky. Chtěl bych mít v těch květináčích takové pěkné keříčky a tak vrcholy odstraním. Hledal jsem na internetu co s nimi a našel jsem tam takový nezvyklý návod jak je uchovat čerstvé v mrazáku.
Vladimír
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Thu Jun 14, 2018 3:23 pm

No a návod by nebyl? My děláme jen pesto a vydržíme s ním přes zimu.
padr

Poèet pøíspìvkù : 460

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Thu Jun 14, 2018 5:54 pm

Podstatné z toho co jsem se dočetl.
Prostě jen lístky otrháme do misky či na talíř. Natrhané lístky nekrájíme, ale volně je vsypeme do sáčku na zmrazování ovoce či zeleniny a necháme jim tam více prostoru. Nesesypeme je na jednu hromádku, ale snažíme se je mírně zmáčknout na „placato“ a vymáčknout ze sáčku vzduch.
Sáček zabezpečíme kolíčkem na prádlo, aby šel pak snadno a rychle rozdělat. Vložíme do mrazáku a necháme dobře a hluboce zmrazit.
Doporučuji nechat do druhého dne a pak teprve sáček vyjmout, oddělat kolíček a rychle sáček promnout jednou rukou v druhé dlani tak, že si držíme vršek sáčku mírně pootevřen, aby vzduch mohl ven a sáček nám nepraskl. Musíme pracovat rychle, abychom sáček moc nezahřáli vlastním teplem. Nať by se pak již přestala lámat a lepila by se na stěny sáčku. Stane-li se nám to, tak sáček vložíme zpět do mrazu a celý postup po 2–3 hodinách zopakujeme. Je také vhodné si vzít na tuto činnost rukavice, stačí i chňapky, které zajistí částečně tepelnou izolaci jak pro naše ruce tak pro zmraženou nať. Také je šikovné sáček poválet válečkem na prkénku a tak hluboce zmraženou zelenou nať nalámat na drobno.
Nalámané natě před vlastním sesypáním doporučuji vložit na pár hodin ještě zase do mrazáku a teprve pak je sesypat do malých krabiček, které si popíšeme. Je také dobré si krabičky již předmrazit, aby se vysypaná nať nelepila ke stěnám.

Jak to funguje zatím nevím.
Vladimír
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Povolení tohoto fóra: